Friends ile Ingilizce Ogren!

FRİENDS SEYREDERKEN İNGİLİZCE ÖĞRENİYORUZ!

 

DAİEK TEKNİĞİ İLE İNGİLİZCEYİ EĞLENEREK ÖĞRENİN!

 

Friends TV dizisi ile ingilizce pratik yapacağız. Ben çeviri notlarını sizlerle paylaşacağım, sizin ise videoyu bulup seyretmeniz gerekiyor, internet herşeyi kolaylaştırmış olduğu için çok da zor olacağını sanmıyorum.

Hadi başlayalım!

 

Friends amerikan ingilizcesinin günlük hayattaki kullanımını en iyi örnekleyen dizilerden bir tanesi. Bu diziden kapacağınız gramer ve kelime bilgisi ile inanın İngilizceniz çok daha iyi olacak!

 

“İngilizceyi nasıl bu kadar iyi konuşabiliyorsun?” sorusuna hep aynı cevabı veririm.

Çok iyi bir dinleyiciyim ve kullanılan ifadeleri çok iyi kopyalarım. Evet size ezberleyin demiyorum, kopyalayın. Dil kopyalanarak öğrenilir, bunu hiç unutmayın. Çocukken dili nasıl öğrendiğinizi hatırlıyor musunuz? Muhtemelen hatırlamıyorsunuz 🙂

Ben söyleyeyim, kopyalayarak. Çocukları gözlemleyin sadece cümlelerinizi değil, söyleme şeklinizi, ses tonunuzu hatta bakışlarınızı bile kopyalarlar.

 

Sizde aynen böyle yapacaksınız.

Burada görmüş olduğunuz ifadeleri kopyalabileceğiniz anları yakalayın ve kullanın. Etrafınızdakilere garip gelecek diye korkuyorsanız, doğru; garip gelebilir ama eğlenceli de olabilir ve hatta sizinle bu oyuna katılanlar da olabilir. Eğer “yok ben çekinirim” diyorsanız içinizden muhakkak geçirin ya da şarkı gibi mırıldanın 😉

 

Neyse efendim, kıssadan hisse, lafı çok uzatmayalım ve adını DAIEK koyduğum Dizilerle İngilizce Ogrenme Tekniğini anlatmaya başlayalım.