FRIENDS DİZİSİ İLE İNGİLİZCE ÖĞRENİYORUZ!

FRIENDS DİZİSİ İLE İNGİLİZCE ÖĞRENİYORUZ!

DAİEK TEKNİĞİ İLE İNGİLİZCENİZİ DİZİ SEYREDEREK İLERLETİN!

 

Friends TV series ile İngilizce pratik yapacağız. Ben çeviri notlarını sizlerle paylaşacağım, sizin videoyu bulup seyretmeniz gerekiyor, internet herşeyi kolaylaştırmış olduğu için çok da zor olacağını sanmıyorum.

Hadi başlayalım!

 

Friends dizisi, amerikan ingilizcesinin günlük hayatta kullanımını en iyi örnekleyen dizilerden bir tanesi. Bu dizide kapacağınız gramer ve kelime bilgisi ile inanın ingilizceniz çok daha iyi olacak.

 

“İngilizceyi nasıl bu kadar iyi konuşabiliyorsun?” sorusuna hep aynı cevabı veririm.

Çok iyi bir dinleyiciyim ve kullanılan ifadeleri çok iyi kopyalarım. Evet size ezberleyin demiyorum, kopyalayın. Dil kopyalanarak öğrenilir, bunu hiç unutmayın. Çocukken dili nasıl öğrendiğinizi hatırlıyor musunuz? Muhtemelen hatırlamıyorsunuz 🙂

Ben söyleyeyim, kopyalayarak. Çocukları gözlemleyin sadece cümlelerinizi değil, söyleme şeklinizi, ses tonunuzu hatta bakışlarınızı bile kopyalarlar.

 

Siz de aynen böyle yapacaksınız.

Burada görmüş olduğunuz ifadeleri kopyalabileceğiniz anları yakalayın ve kullanın. Etrafınızdakilere garip gelecek diye korkuyorsanız, doğru garip gelebilir ama eğlenceli de olabilir ve hatta sizinle bu oyuna katılanlar da olabilir. Eğer “yok ben çekinirim” diyorsanız içinizden muhakkak geçirin ya da şarkı gibi mırıldanın 😉

 

Neyse efendim, kıssadan hisse, lafı çok uzatmayalım ve adını DAIEK koydugum Dizilerle İngilizce Ogrenme Tekniğini anlatmaya başlıyalım.

 

 

Bir Cevap Yazın

İsim *
E-posta *
İnternet sitesi